Akwarium

Akwarium to hobby wyjątkowe, które mogą praktykować zarówno młodsi jak i starsi. Wielu zapalonych akwarystów rozpoczęło swoją przygodę w młodości, jeszcze w okresie dzieciństwa. Nie powinno to zresztą dziwić, gdyż dzieci uwielbiają akwaria, a troska o własny zbiornik to świetny pomysł na zajęcie czasu wolnego dziecka. Poniżej skupiamy się na zakupie akwariów dedykowanych dla najmłodszych odbiorców – czyli dzieci w wieku nawet 6-9 lat. Dowiesz się jakie rozmiary zbiornika warto wybrać, co powinno znaleźć się w zestawie „małego akwarysty” oraz jak dokonywać zakupu krok po kroku.

Akwaria małe – czyli mało kłopotów. Pomoc w wyborze kompaktowego zbiornika

Akwaria niewielkich rozmiarów mają swoje ewidentne zalety. Można z łatwością zaaranżować je w niemal każdym pomieszczeniu – także w sypialni dziecka. Troska o małe akwarium jest dość prosta, a wykonywanie regularnych obowiązków nie zajmuje dużo czasu. Większość rodziców pragnących kupić swoim pociechom akwarium decyduje się na wybór gotowego zestawu. Jest to zakup słuszny, szczególnie jeśli sam nie jesteś profesjonalistą w akwarystyce. 

Małe akwaria mogą mieć pojemność na poziomie zaledwie kilku lub kilkunastu litrów. Najmniejsze dostępne zbiorniki mają zaledwie około 20x20x15 cm, co w praktyce daje pojemność na poziomie 3 litrów. Często, podawane wymiary obejmują też pokrywę, co gwarantuje, że zbiornik zmieści się w zaaranżowanym dla niego miejscu. Szczególnie warto wybierać te zbiorniki, w których zestawie znalazła się pokrywa wyposażona we wmontowany w jej strukturę system oświetlenia LED. Rozwiązanie to jest wysoce praktyczne oraz ergonomiczne, zaoszczędzi Ci także czasu potrzebnego na samodzielne znalezienie pasującej lampki. 

Zestaw w pełni wyposażony – czyli jaki? Najważniejsze akcesoria 

W zestawie akwarystycznym nie może zabraknąć filtra, który będzie aktywnie wychwytywał i usuwał poza zbiornik wszystkie znajdujące się w nim zanieczyszczenia. Mowa o pływających w wodzie rybich odchodach, niezjedzonych resztkach pokarmu, nadgniłych roślinach lub innych zatruwających wodne środowisko odpadkach. W przypadku akwariów dla dzieci polecamy wybierać przede wszystkim zestawy wyposażone w filtr z gąbką, którą można łatwo wyciągnąć i wycisnąć. Poradzi sobie z tym nawet kilkuletnie dziecko. 

Pompa wody to kolejne kluczowe urządzenie, odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowych warunków w całym zbiorniku. W przypadku akwariów kilkulitrowych wystarczy pompka o minimalnej sile (nawet na poziomie 2-3 Watów), która poradzi sobie z cyrkulacją wody na tak małej powierzchni. Dużą zaletą tego typu pompek jest fakt, że pracują cicho i wydajnie. Pomimo swoich niewielkich, kompaktowych rozmiarów, pompki są w stanie wtłoczyć dużą liczbę pęcherzyków powietrza oraz rozprowadzić je nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.

Wszystkim rodzicom pragnącym zaaranżować dziecięce akwarium pragniemy polecić sklep dla akwarystów Aquael.pl, w którego ofercie znajdują się produkty dostosowane do wymogów najmłodszych. Znajdziesz niewielkich rozmiarów zbiorniki, kompatybilne z nimi podstawowe oprzyrządowanie oraz inne akcesoria niezbędne w aranżacji własnego zbiornika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here