Miska toaletowa

Misa toaletowy to istotny element wyposażenia każdego domu i mieszkania. Zarazem, jest to produkt, który rzadko kupujemy i z którego specyfiką mało kto jest zaznajomiony. Najczęściej, przyglądamy się bliżej konstrukcji i możliwościom oferowanym przez miski toaletowe dopiero w momencie, gdy stajemy przed koniecznością ich zakupu. Poniżej udzielamy porad związanych z tym zadaniem, które kierujemy do wszystkich osób aranżujących i wyposażających swoje łazienki lub ubikacje. Poznasz najważniejszą specyfikację misek toaletowych oraz dowiesz się jak krok po kroku dokonywać ich zakupu. 

Miska toaletowa – kluczowy element łazienkowej ceramiki

Od razu warto zaznaczyć, że miska toaletowa to zakup na lata. Ten element wyposażenia rzadko podlega wymianie, co z pewnością stanowi jego ewidentną zaletą. Tym bardziej jednak warto przyłożyć się do zakupów, by mieć pewność, że wybierasz produkt w pełni zadowalający, którego użytkowanie przez kilka kolejnych lat będzie ułatwiać Ci załatwianie swoich potrzeb. 

Wybierając miskę toaletową, warto rozpocząć od kwestii zupełnie praktycznych, czyli jej rozmiaru. Miasta powinna być dopasowana do ilości wolnej przestrzeni, która została dla niej przewidziana. Jest to szczególnie ważne, jeśli miska toaletowa będzie zamontowana w osobnym, niewielkim pomieszczeniu, czyli ubikacji. Zaleca się, by wokół miski WC pozostało przynajmniej 20 m swobodnej przestrzeni. Będziesz mógł ją wykorzystać do ustawienia akcesoriów łazienkowych – na przykład stojaka ze szczotką lub na papier. Od strony frontowej, miska klozetowa powinna gwarantować około 60-80 wolnej przestrzeni, niezbędnej dla wszystkich użytkowników ubikacji. 

Montaż miski WC a sposób jej konstrukcji 

Wielu odbiorców sięga po gotowe zestawy WC kompakt – czyli stosunkowo jednolite rozwiązania, które są łatwe w montażu oraz posiadają uniwersalne zalety estetyczne. Jest to duże ułatwienie zwłaszcza w przypadku osób, które liczą na szybki i łatwy montaż, bez konieczności sięgania po fachową pomoc.

Wybierając miskę WC, warto zwrócić uwagę na rodzaj odpływu, który z niej wychodzi. Do wyboru masz miski wyposażone w odpływ pionowy lub poziomy (obie grupy produktów znajdziesz w ofercie eLazienki.pl). Oczywiście, należy dobierać konkretne rozwiązania względem systemu kanalizacji, do której będzie podłączone. Ta natomiast może wychodzić albo z podłogi, albo ze ściany.

Dodatkowe funkcje misek WC

Miski WC warto wybierać, biorąc pod uwagę ich właściwości konstrukcyjne oraz dodatkowe opcje i funkcje. Najlepiej w codziennym użytku wypadają miski pozbawione krawędzi, kantów oraz odstających elementów, za to z opływowymi kształtami. Miski takie są bardzo łatwe w czyszczeniu i pozwalają szybko uporać się z dezynfekcją ich powierzchni. 

Dobrym pomysłem będzie także zakup miski ze specjalną powłoką nazywaną clean-pro. Ułatwia ona czyszczenie powierzchni miski oraz przeciwdziała rozwijaniu się różnego typu drobnoustrojów. Ponadto, clean-pro redukuje ilość powstających osadów oraz zanieczyszczeń, które nakładałyby się na powierzchni WC. 

Dobrym wyborem są także miski z opcją oszczędnego spłukiwania wody. Systemy takie pozwalają na ograniczenie zużycia wody dzięki możliwości stopniowania intensywności uruchamianego upływu. Standardowo, w spłuczce znajduje się około 6 litrów wody, a poszczególne dostępne mechanizmy pozwalają na wykorzystanie całości lub 2, 3, 4 lub 5 litrów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here