Albania - wczasy - czy warto?

Fascynująca i totalnie inna architektura jest właśnie tym, co wielu turystów przyciąga do Albanii. Nie można jednak powiedzieć, że imponujące budowle i obiekty historyczne są jej jedyną wartością. Albania to kraina, którą każdy może skojarzyć z czymś innym – każdy, kto się do niej uda, zapamięta jej inny element i to właśnie ta różnorodność czyni z niej jedno z najciekawszych miejsc turystycznych. Albania – wczasy dla każdego będą fascynującą i pełną niespodzianek podróżą. Taką samą jak sama Albania, której nietypowość i nieszablonowość pozytywnie wpływa na jej wartość.

Polacy są jednak takim narodem, który nie za bardzo lubi korzystać z nieznanych mu opcji. Skoro więc połowa sąsiadów wyjeżdża na wakacje na hiszpańskie plaże, inni próbują postępować tak samo jak oni, uznając, że to właśnie w tych miejscach spędzą wakacje swoich marzeń. Nie zawsze jednak to co popularne okazuje się najlepszym wyborem. Hiszpańskie plaże mają w sobie dużo piękna i nie można odmówić im wypoczynkowego charakteru, ale skoro z roku na rok ich popularność rośnie coraz bardziej, dziś trudno szukać w tych okolicach spokoju i oczekiwać ciszy sprzyjającej wakacyjnemu wypoczynkowi. Marząc o odkryciu czegoś nowego, a jednocześnie pragnąc relaksować się z dala od gigantycznych tłumów turystów, zdecydowanie lepiej udać się w stronę Albanii – to naprawdę wspaniały kierunek dla osób podróżujących bezpośrednio z Polski. Jak na razie nie jest to kraj typowo komercyjny, nastawiony na zyski uzyskiwane za sprawą rozwijania turystyki. W tym tkwi cały jego urok! Mimo iż nie można powiedzieć, że Albania jest państwem dzikim, wciąż w niektórych jej miejscach tą dzikość można dostrzec, podczas gdy w takiej Hiszpanii trudno gdziekolwiek się z nią spotkać.

A Albania też ma swoje fantastyczne plaże, które są nawet piękniejsze od tych hiszpańskich czy polskich. Można je podzielić ze względu na typ ich krajobrazu. W Albanii występują bowiem zarówno plaże piaszczyste, jak i te kamieniste, dlatego każdy turysta znajdzie tu coś dla siebie. Oczywiście okolice wód wypełnione ciepłym i przyjemny dla ciała piaskiem są dużo bardziej oblegane od plaż składających się z twardych skałek i wystających kamieni, ale mimo tego o żadnej porze roku nie występują na nich tak duże tłumy turystów jak na plażach hiszpańskich bądź chorwackich. A jeśli podróżnik bądź grupa wycieczkowiczów postanowią poszukać bardziej ustronnych miejsc i zdecydują się na opuszczenie centralnych plaż albańskich, już po kilkunastominutowej wędrówce dotrą do zacisznych dzikich miejsc, niezmąconych w żaden sposób działalnością człowieka. Zachwyt nad naturą pojawi się wtedy samoistnie. Każdy zdoła docenić jej piękno, bo nie zostanie ono zaburzone przez hałaśliwych turystów.

Albania – wczasy – na pewno przypadną do gustu tym turystom, którzy mają już serdecznie dość zatłoczonych europejskich plaż, a mimo tego chcieliby przeznaczyć swoje wakacje na beztroski wypoczynek na piasku. W Albanii zyskają upragniony spokój. Odpoczną tak, jak lubią i to z dala od turystów.

www.mojpodroznik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here