nasiona chia - właściwości

Nasiona chia, są to nasiona szałwii hiszpańskiej. Słyną ze swoich wyjątkowych wartości odżywczych i właściwości zdrowotnych. Należą do kategorii żywności superfoods. Są bogate w zdrowe kwasy tłuszczowe oraz w pełnowartościowe białko. Skutecznie zapobiegają rozwojowi nowotworu, obniżają ciśnienie tętnicze, regulują trawienie, wzmacniają kości i koją nasze nerwy.

Kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6

Nasiona chia są bogate w zdrowe nienasycone kwasy tłuszczowe, posiadają ich aż 35%. Przez to, że nasz organizm nie jest w stanie ich samodzielnie produkować, tak ważne jest żeby dostarczać mu tego składnika odżywczego. Nasiona chia są świetnym rozwiązaniem.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe wykazują pozytywny wpływ na prawidłową pracę układu sercowo-naczyniowego oraz nerwowego. Do tego regulują poziom cholesterolu i trójglicerydów. Jeszcze jest jedna ważna rzecz, która przemawia za regularnym spożywaniem nasion chia. W ich składzie znajdują się odpowiednie proporcje kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, co jest kluczowe dla naszego zdrowia.

Właściwości przeciwnowotworowe nasion chia

Nasiona chia są uznawane za silny przeciwutleniacz, który skutecznie walczy z wolnymi rodnikami. Jest to bardzo dobra cecha, ponieważ wolen rodniki są odpowiedzialne za proces starzenia się naszej skóry. Dzięki spożywaniu nasion chia nasza cera będzie nawilżona, sprężysta i zregenerowana.

Nasiona chia skutecznie pomagają zrzucić zbędne kilogramy?

Nasiona chia zawierają w swoim składzie błonnik, który jest szczególnie istotny dla osób, które próbują zrzucić zbędne kilogramy. Dzięki niemu walka z nadwagą jest prostsza, błonnik nie tylko przyspiesza przemianę materii, ale także pozostawia uczucie sytości na dłuższy okres czasu. Kolejna jego zaleta to zapobieganie skokom poziomu glukozy we krwi.

Nasiona chia wzmacniają skórę, włosy i paznokcie

W nasionach chia znajdują się spore ilości witamin i minerałów, a jak wiadomo to one mają pozytywny wpływ na stan naszych paznokci, skóry i włosów. Sprawiają, że zostaje zahamowane wypadanie włosów, nowe kosmyki są stymulowane do wzrostu. Z kolei nienasycone kwasy tłuszczowe normalizują pracę gruczołów łojowych, dzięki temu na naszej twarzy i skórze głowy znajduję się mniej sebum.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/nasiona-chia-czy-sa-korzystne-dla-zdrowia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here