Dekorujemy tort

Dziś najczęściej idziemy na łatwiznę i zamawiamy gotowy tort w cukierni, jeżeli jednak potrafimy piec ciasta, a w szczególności torty, to z pewnością lubimy je dekorować. Ale dziś już nie wystarczy zrobić obwódki w około całego ciasta. Więc jak udekorować tort, aby był piękny i jednocześnie nowocześnie wyglądał? Sposobów na to jest bardzo dużo, jeśli jesteśmy laikami, warto zacząć od najprostszych wzorów.

Kiedyś nie było możliwości zakupu różnego rodzaju dodatków, mieliśmy tylko i wyłącznie krem i tubkę, z której wyciskaliśmy jeden wzór. Można było tylko zrobić kwiatki, czy liście, a i tak często nam się to nie udawało. Oczywiście to, jak będzie wyglądało nasze dzieło zależy od tego, na jaką okazję je przygotowujemy. Może to być tort urodzinowy, na chrzciny, czy inną uroczystość. Tak naprawdę przyozdobienie tortu nie jest trudne, szczególnie jak mamy do dyspozycji już gotowe ozdoby, tak więc jeżeli nie mamy talentu do dekorowania, wybierzmy jakieś ładne kwiatki i różnego rodzaju koraliki. Można też kupić gotowe wzory, które nakłada się na wcześniej przygotowaną i oblepioną masę marcepanową, tak robi się to zazwyczaj z tortami na wesela. Jeśli ich nie możemy dostać, to do ozdobienia przydadzą się nam na przykład czekoladowe groszki, które możemy oblepić całe ciasto. Można użyć różnych kolorów. Kolejnym sposobem jest posypanie całego ciasta kolorową posypką, mogą w tym pomóc również dzieci, ponieważ przy okazji to świetna zabawa. Fajnym pomysłem jest również ułożenie na całości ciasta żelków, czy małych okrągłych ciasteczek. Albo wykorzystać zakupione kwiatki i ładnie je ułożyć w taki sposób, aby tort wyglądał jak piękny wiosenny bukiet.

Dekorowanie tortu może być niezłą zabawą, zwłaszcza, jeżeli uczestniczą w nim inni domownicy, a w szczególności dzieci. I nie przejmujmy się tym, że coś może być nie do końca idealne, że kwiatek jest krzywo, czy jedna literka wyżej od drugiej. Ważne jest, ze robimy to z serca. A kto wie, może to nam się tak spodoba, że zaczniemy piec częściej?

workshopofnature.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here