Urządzamy mały pokój.

Zaprojektowanie małego mieszkania nie jest wcale taką trudną sprawą, wystarczy, że kupimy odpowiednie meble i dodatki, a docelowo będzie ono wyglądać bardzo ładnie i wydawać się też będzie większe, niż jest w rzeczywistości.

Na przykład jak urządzić mały pokój w mieszkaniu, które nie jest duże. Tak naprawdę mamy spore pole do manewru, ale zacznijmy od początku. Przede wszystkim nie możemy malować ścian na ciemny kolor, bo to po pierwsze bardzo przyćmi całe pomieszczenie, po drugie spowoduje, że sam pokój będzie wydawał nam się jeszcze mniejszy, niż jest, tak więc omijajmy szerokim łukiem farby, które mają ciemny odcień, skupmy się za to na tych jasnych, pastelowych, czyli spokojnie możemy wybrać beżową, jasno zieloną, czy błękitną farbę, przy czym kupmy ten najbardziej jasny odcień. Taki kolor jest właściwie neutralny i z pewnością dopasuje się do każdego wyposażenia, niezależnie w jakich kolorach pokój będzie wyglądał na sam koniec. Skupmy się na wybraniu mebli, które są nieduże, jeżeli w tym pokoju również śpimy, to najlepiej mieć kanapę, która posiada funkcję łóżka. Funkcjonalność w małych pokojach jest nawet wskazana i jeżeli chcemy mieć również stół, to zdecydujmy się na taki, który się rozkłada, może się zdarzyć, że będziemy mieć gości i wtedy taki rozkładany stolik będzie jak najbardziej na miejscu, a złożony nie zajmie nam aż tyle przestrzeni. No i na pewno w takim pokoju chcemy mieć telewizor. Jak wiszący, to nie będzie problemu, ale jeśli decydujemy się na taki, który będzie stał, to najlepiej wybrać małą niską komodę, czy szafkę. A obok mały fotelik, który dopełni całości i spowoduje, że pokój będzie wyglądał miło i przytulnie. Dodatki takie jak dywan, kwiaty doniczkowe, zdjęcia, czy świeczniki są jak najbardziej na miejscu, ale nie należy przesadzać z ich ilością.

Przy małych metrażach należy uważać na kolory i dodatki. Wybierać najlepiej jasne kolory, bo przecież chcemy się w nim dobrze czuć, a ciemna barwa spowoduje, że będziemy czuli się źle i przytłaczająco.

www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here