Hobby akwarystyczne

Każdy ma jakieś zainteresowania i hobby, które go odprężają i pozwalają mu miło spędzić czas wolny. Jednym z bardzo popularnych hobby jest akwarystyka. Hobby to polega na pasjonowaniu się stworzeniami wodnymi, głównie rybami i hodowaniu ich w domowych warunkach. Do tego potrzebne jest akwarium. To jak będzie ono duże, zależy od potrzeb, miejsca, ale też od ilości ryb, które się chce posiadać. Hodowanie rybek nie jest trudne, jednak trzeba o nie porządnie dbać, nie można ich zaniedbać nawet przez jeden dzień.
Rybki trzeba codziennie karmić, sprawdzać im temperaturę wody, usuwać zanieczyszczenia. Przynajmniej raz na tydzień, trzeba im częściowo wymieniać wodę, a przynajmniej raz w miesiącu, wymieniać tą wodę całkowicie. Jednak w dużej mierze zależy to od filtra do wody jaki się w akwarium posiada. Jeśli filtr ten ma dużą moc i naprawdę skutecznie oczyszcza wodę w akwarium, kompletne czyszczenie akwarium można wykonywać raz na dłuższy czas.
Jak skutecznie wyczyścić akwarium?
Zanim zaczniemy czyścić akwarium, należy zabezpieczyć na ten czas wszystkie ryby. Należy je przenieść do jakiegoś bardzo dużego pojemnika, najlepiej dużego wiadra i postawić je w bezpiecznym miejscu. Jeśli ma się w domu inne zwierzęta, trzeba je na ten czas umieścić w innym pomieszczeniu, by nie zrobiły rybkom krzywdy. Następnie należy opróżnić akwarium z wszystkich dekoracji i dodatków i wylać brudną wodę. Czyszczenie zaczynamy od góry i schodzimy pomału w dół, dokładnie czyszcząc każdą ścianę akwarium. Najlepiej jest użyć do tego czystej wody i szmatki, nie wolno używać żadnych detergentów, bo nawet ich najdrobniejsza ilość mogła by rybkom zaszkodzić. Następnie należy bardzo dokładnie wypłukać całe akwarium i wszystkie akcesoria, które się wewnątrz znajdowały. Ostatnim krokiem jest nalanie czystej wody i z powrotem umieszczenie wewnątrz akcesoriów dekoracyjnych oraz rybek.
Jak można zauważyć, czyszczenie takiego akwarium nie jest trudne, ale wymaga zachowania ostrożności i postępowania spokojnego, by w żaden sposób akwarium nie uszkodzić.

www.forum-liderow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here