Pieniądze to klucz do szczęścia?

Każdy dorabiający się młody człowiek z pewnością nie raz stwierdził, że pieniądze są kluczem do wszystkiego. Jak każdy wie, posiadanie gotówki znacznie ułatwia życie i przyśpiesza pewne etapy życiowe, ale zastanówmy się, czy pieniądze dają szczęście? Czy to naprawdę klucz do sukcesu?

Duża chęć posiadania to domena głównie młodych ludzi. Żyją oni w pogoni za pieniądzem i w przekonaniu, że ich posiadanie załatwi wszystko. Niestety bardzo często okazuje się, że posiadania pieniędzy samo w sobie nie jest szczęściem. Fakt, żyje się komfortowo jeśli chodzi o psychikę, ale to niestety nie wpływa na bycie szczęśliwym. Cóż nam po wielkiej fortunie i dużej willi, w której mieszkamy samotnie? Brak drugiej osoby często doskwiera, jej nieobecności nie zrekompensuje nawet duża kwota pieniędzy. Katarzyna Grochowska świetnie ujęła wartość pieniędzy w swojej życiowej sentencji. Głosi ona, że za pieniądze można kupić zegarek, ale nie czas. Pieniądze sprawią nas posiadaczami budynku, ale nie domu, seksu, ale nie miłości i uczuć, lekarstw, ale nie zdrowia, władzy, ale nie pieniędzmi. Zastanówmy się nad tymi słowami, mają sens, prawda? Pieniądze czynią nas tylko bogatą osobą jeśli chodzi o kwestię materialną lecz nie o kwestię duchową i osobowości. Nie bez powodu mówi się, że pieniądze to nie wszystko. Jest to prawda, o której każdy się przekona z czasem. Pogoń za pieniędzmi nie jest opłacalna.

Jednym słowem za pieniądze można mieć wszystko, ale nie być wartościową i szczęśliwa osobą. To szczęście może zapewnić jedynie miłość i obecność drugiej osoby i rodziny. Nie ma bowiem cenniejszego skarbu w życiu niż bliscy. Zda sobie z tego sprawę każdy, kto zostanie sam. Jeżeli dalej zastanawiasz się czy pieniądze dają szczęście, to pozostaw to pytanie do samoistnej odpowiedzi. Kiedy dojrzejesz, dowiesz się, że pieniądze tylko ułatwiają życie, ale nie sprawią jego szczęśliwszym. Pieniądze tylko dzielone z kimś mogą sprawić życie piękniejszym. Dbaj o bliskich już dziś, są oni wszystkim tym co masz.

www.geostrefa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here