Jak mądrze kupować kosmetyki do włosów?

Zauważyłaś, że twoje włosy nie wyglądają ostatnio zbyt ciekawie. Sama jednak nie wiesz, gdzie może tkwić przyczyna tego problemu, skoro od dawien dawna pielęgnujesz je dokładnie w ten sam sposób – najpierw wmasowujesz w skórę głowy szampon oczyszczający (oczywiście ten, który uda ci się kupić na promocji), następnie wcierasz w nie pierwszą z brzegu odżywkę nawilżającą, rozczesujesz pasma i zaczynasz je stylizować. Pamiętaj jednak, że to właśnie kosmetyki do włosów i ich rodzaj ma największy wpływ na twój wygląd. A pasma potrafią przyzwyczaić się do konkretnych preparatów.

Jeżeli od lat korzystasz z dokładnie takich samych szamponów, odżywek i masek, nie powinno cię dziwić to, że obecnie nie robią one z twoimi włosami dosłownie niczego. Musisz zatem przyjrzeć się dogłębnie swojej codziennej pielęgnacji i przez pewien czas się nią zabawić, sprawdzając po kolei, co na twoje włosy i skórę głowy działa najlepiej. Wymaga to od ciebie dużej cierpliwości. Niektóre preparaty mogą bowiem pogorszyć stan twoich pasm, ale musisz niestety przejść przez ten etap, jeśli nareszcie chcesz się dowiedzieć, jak powinnaś rzeczywiście o siebie zadbać.

Najpierw ustal zatem typ swoich włosów. Pamiętaj, że szampon nie ma za zadanie oczyścić samych pasm, a jedynie skórę głowy. Jeżeli zatem twoje pasma są ostatnio mocno przesuszone, rozdwajają się na końcach i łamią się, ale za to sam naskórek ma spore skłonności do nadmiernego przetłuszczania się, korzystając z mocno nawilżających szamponów, jedynie robisz sobie krzywdę. Zastąp je zatem czymś łagodniejszym i delikatniejszym. Spróbuj znaleźć takie kosmetyki do włosów, które będą mieć bardzo prosty i krótki skład, niezawierający w sobie zbyt wielu chemicznych dodatków. Uważaj przede wszystkim na składnik o skrócie SLS, który jedynie na pozór poprawia wygląd włosów, a w rzeczywistości tylko oblepia je tłustą warstwą, po czym następnego dnia kosmyki wracają do swojego pierwotnego wyglądu. Prędzej czy później na pewno uda ci się wytworzyć swoją idealną pielęgnację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here