perfumy
fot. pexels.com

Każde perfumy zawierają składniki pochodzące z trzech rodzajów nut. Są to nuty głowy, serca i głębi. Każda z tych nut ma inne właściwości i zastosowanie oraz składają się na nią rozmaite substancje. Dowiedz się, jakie najczęściej składniki możesz spotkać w perfumach i jaka jest ich rola!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/chanel-no5-zapach-ktory-przetrwal-wszystko/

Składniki roślinne i zwierzęce

W perfumach możesz spotkać zarówno składniki pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego. Tych roślinnych jest zdecydowanie więcej, dlatego to właśnie one zostaną przedstawione. Poniżej zostały one wymienione i scharakteryzowane. Każdy składnik ma inne właściwości, a połączony z różnymi innymi składnikami może tworzyć odmienne zastosowania.

Substancje roślinne w perfumach

  • Jaśmin to zdecydowanie najpopularniejszy składnik w perfumach. Nie tylko z grupy składników roślinnych, ale tak w ogóle. Jest to jednak składnik drogi, który występuje np. w popularnym zapachu Chanel No. 5. Jeśli kupujesz perfumy, które są tanie, a producent napisał, że zawierają jaśmin może to być dla Ciebie punkt zapalny i pewna wątpliwość, którą warto rozwiązać przed zakupem takich perfum. Wynika to stąd, że jaśmin jest drogim składnikiem.
  • Lawenda jest również dość popularna, a wynika to stąd, że jest bardzo aromatyczna. Bardzo często lawendę stosuje się do wody kolońskiej i dlatego mają one tak intensywne zapachy. 
  • Róża – zapach różany jest jednym z najbardziej popularnych, a jednocześnie taki, który lubi wiele osób. Chociaż jest też taka teoria, która mówi, że zapach ten można albo lubić, albo nienawidzić, z racji na swoją specyficzność. Wody różane czy perfumy o takiej różanej nucie są zdecydowanie częściej wykorzystywane do perfum damskich lub unisex, natomiast wówczas dominuje inny składnik, który bardziej neutralizuje kojarzącą się z płcią damską woń.
  • Pieprz z kolei to składnik, który często pojawia się w perfumach męskich. Sprawia, że stają się one bardziej ostre w zapachu i utrzymują się stosunkowo długo. Pieprz w perfumach dodaje drapieżności i podkreśla, że zapach jest męski.

Przeczytaj też: http://www.gdansk4u.pl/przepisy-na-pielegnacyjne-kosmetyki-z-zastosowaniem-jaja-kurzego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here