Codzienne korzystanie z prysznica powoduje, że w brodziku i ścianach kabiny gromadzi się osad z mydła. Nalot ze środków myjących, kamienia oraz rdzy można usunąć za pomocą specjalistycznych preparatów czyszczących, a także tradycyjnych domowych sposobów, jak ocet czy kwasek cytrynowy.

Środki do czyszczenia kabiny prysznicowej

Gotowe środki do czyszczenia łazienek, jakie oferują, np. drogerie internetowe, usuwają naloty z mydła, rdzę oraz kamień z płytek, chromowanych armatur a także powierzchni ze stali nierdzewnej oraz sztucznej. Preparaty do czyszczenia kabiny prysznicowej często mają bardzo silne działanie, dlatego używając ich, należy ochraniać dłonie gumowymi rękawiczkami. W przypadku bardzo silnego i duszącego zapachu chemicznego środka, na twarz można założyć ochronną maseczkę.

Czyszczenie kabiny prysznicowej – ocet

Naturalnym środkiem czyszczącym powierzchnie prysznicowe jest ocet spożywczy. Środek jest skuteczny jednak wymaga włożenia w czyszczenie większej pracy fizycznej. Ocet rozrabia się z ciepłą wodą w proporcjach 1:1. Aby ułatwić sprzątanie, można przygotowany roztwór przelać do butelki ze spryskiwaczem. Zabrudzone powierzchnie należy spryskać preparatem i pozostawić na kilkanaście minut. Czystą gąbką wystarczy pocierać brudne miejsca, spłukać wodą i wytrzeć do sucha. Ocet ma dość intensywny zapach, jednak stosunkowo szybko wietrzeje.

Czyszczenie kabiny prysznicowej kwaskiem cytrynowym i sodą oczyszczoną

Podobne właściwości czyszczące do octu ma kwasek cytrynowy lub soda oczyszczona. Na szklankę ciepłej wody wystarczy około 2 łyżki proszku. Po wymieszaniu składników powstaje gotowy płyn do kabin prysznicowych, który usunie nieestetyczne osady z mydła, a także kamień i rdzę.

Jak usunąć kamień z brodzika?

Do usuwania kamienia z brodzika można użyć octu lub innego środka czyszczącego w płynie. Wystarczy zatkać odpływ wody korkiem i wlać do środka gorącej wody z myjącym preparatem. Po kilkunastu minutach większość kamienia usunie się sama. Pozostałości brudu można doszorować gąbką lub kuchennym zmywakiem z szorstką powierzchnią.

Czym umyć kabinę prysznicową ze szkła?

Uporczywy osad ze szklanych drzwi kabiny prysznicowej usunie roztwór zrobiony z octu i ciepłej wody. Po wyszorowaniu powierzchni miękką gąbką lub ściereczką, szkło można dodatkowo umyć płynem do szyb i przetrzeć ręcznikiem papierowym do sucha.

Jak wyczyścić kabinę prysznicową z pleśni?

Wilgotne powierzchnie w kabinie prysznicowej to idealne miejsce do rozwoju pleśni. Aby ją usunąć, można użyć sody oczyszczonej oraz wody utlenionej w stężeniu 3%. Zapleśniałe miejsca w kabinie należy zasypać proszkiem i odczekać 10-15 minut. Szorstką gąbką przeciera się zabrudzone powierzchnie, aż do usunięcia pleśni. Wodą utlenioną zalewa się wyczyszczone miejsca i pozostawia do samoistnego wyschnięcia. Dzięki temu można pozbyć się zarodków grzybów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here