Kosmetyki do włosów

W dzisiejszych czasach dbanie o włosy jest bardzo trudne. Ciągły pośpiech oraz zanieczyszczenie powietrza sprawiają, że włosy stają się matowe, łamliwe i szybko wypadają. Nie pomaga im również twarda woda, jaką teraz najczęściej można spotkać w kranach. Aby włosy były zdrowe, mocne i pełne blasku, należy o nie właściwie zadbać i zastosować odpowiednie kosmetyki do włosów.

Na początek warto wybrać odpowiedni szampon do włosów. Najlepiej, żeby był odpowiednio dopasowany do naszego rodzaju włosów oraz do efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeśli mamy włosy suche, zniszczone, dobrze sięgnąć po szampon regenerujący lub odbudowujący strukturę włosa. Są to szampony ze skoncentrowanym składem, coraz bardziej zaawansowane technologicznie, producenci deklarują, że potrafią one wniknąć głęboko w strukturę włosa, aby go dogłębnie zregenerować. Jeśli nasze włosy są przetłuszczające się, szczególnie u nasady, to warto wybrać szampon łagodniejszy, na przykład ziołowy, pokrzywowy czy z szyszek chmielu. Silnie myjące szampony mogą uszkadzać i tak nie działającą prawidłowo gruczoły łojowe na głowie i powodować jeszcze silniejsze przetłuszczanie włosów. Ziołowe kosmetyki do włosów będą łagodniejsze i dzięki temu pozwolą przywrócić odpowiednią pracę gruczołów łojowych na skórze głowy. Szampon można również dobrać w zależności od koloru włosów. Blondynki często sięgają po kosmetyki do włosów z rumiankiem, bo optycznie rozjaśnia on włosy, szczególnie przy regularnym stosowaniu. Ciemne włosy również wymagają odpowiedniej pielęgnacji i mycia, aby były lśniące każdego dnia. Szczególnej opieki i ochrony wymagają włosy farbowane. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego, łagodnego szamponu utrwalimy kolor i wydobędziemy z niego ładny blask.

Kolejną grupą kosmetyków do włosów są wszelkiego rodzaju odżywki i maski. Silnie regenerujące maski, zawierające dużo składników odżywczych, mogą dodatkowo obciążać włosy, dlatego należy je zawsze po aplikacji bardzo dokładnie spłukać ciepłą wodą. Po dokładnym spłukaniu polewamy włosy na koniec jeszcze chłodniejszą wodą, aby zamknąć wszystkie łuski włosa. Dzięki temu włosy będą wyglądały na bardziej gładkie i lśniące, a zastosowany kosmetyk pozostanie na dłużej w ich strukturze. Nie każda odżywka wymaga spłukiwania. Obecnie na rynku są odżywki w sprayu, które aplikujemy bezpośrednio na umyte mokre, bądź uprzednio wysuszone włosy. Taka odzywa z reguły posiada mniej substancji odżywczych, jest również mniej skoncentrowana, ponieważ musi mieć formę płynną. Jest to dobre rozwiązanie do stosowania po każdym umyciu głowy, szczególnie przy problemach z rozczesywaniem włosów. Raz na jakiś czas warto jednak sięgnąć po maskę do włosów, która dogłębnie odżywi włosy.

Produkty do stylizacji włosów obecnie również potrafią dbać o włosy. Wszelkiego rodzaju lakiery i pianki do układania powinny mieć w swoim składzie filtry przeciwsłoneczne, aby chronić włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Warto świadomie wybierać kosmetyki do włosów, aby cieszyć się zdrowymi włosami każdego dnia.

www.silvanspa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here