Kredyty oddłużeniowe

Kredyty oddłużeniowe powstały z myślą o osobach wciągniętych w pętle zadłużeń. Dzieje się tak bowiem w przypadku kiedy nie jesteśmy w stanie spłacić pożyczki na jej miejsce bierzemy kolejną aby pozbyć się poprzedniego zobowiązania.
Firmy udzielające takich pożyczek są zarówno dla osób figurujących w bazie Biura Informacji Gospodarczej.
1. Co oferuje kredyt bądź pożyczka oddłużeniowa?
Jedno jak i drugie ma na celu spłacenie naszych wcześniejszych zobowiązań oraz jeżeli jest to możliwe, wyczyszczenie naszej historii kredytowej.
2. Jakie są koszty takiego kredytu?
Koszty związanie z zaciągnięciem takiej oferty są znacznie wyższe, ponieważ firma udzielająca takiej pożyczki osobie zadłużonej i ze złą historią kredytową musi się w jakiś sposób zabezpieczyć przed kolejnym ewentualnym brakiem spłaty przez potencjalnego klienta.
Oprócz rat i odsetek musimy być przygotowani na różne opłaty dodatkowe wynikające z udzielenia takiego kredytu.
3. W jaki sposób starać się o kredyt?
Ważne jest przede wszystkim abyśmy nie wyrzucali żadnych monitów, upomnień czy pism od komorników. Wszystkie te papiery przydadzą nam się podczas starania o taką pożyczkę. Banki czy inne instytucje chcące udzielić nam takiego oddłużenia poproszą nas o wszystkie potrzebne dokumenty w celu przeprowadzenia analizy dotyczącej możliwości spłacenia przez nas zobowiązania. Niekiedy potrzebne będą dochody współmałżonka, jeśli oczywiście kredytobiorca jest w związku małżeńskim. Od będą wymagać na pewno wyciągu z konta bankowego, jeżeli nie posiadamy rachunku w żadnym banku trzeba będzie poprosić pracodawcę o wystawienie zaświadczenia o zarobkach z ostatnich trzech miesięcy. Niektóre instytucje finansowe proszą o wyciąg z ZUSU potwierdzający odprowadzanie składek.
4.Co zyskujemy dzięki takiej formie pożyczki?
Przede wszystkim osoby które otrzymały taką pomoc zyskują spokój a to jest najważniejsze. Wszystkie raty połączone zostają w jedną mniejszą co pozwala człowiekowi przytłoczonemu poprzednimi wielkościami rat odetchnąć. Okres spłaty rozłożony jest stosownie do naszych potrzeb dzięki temu jesteśmy w stanie terminowo płacić raty.
5. Dlaczego nie mogę otrzymać takiej pomocy?
Niektóre instytucje choć zapewniają, że zły wpis w Biku to nie problem, odmawiają udzielenia oddłużenia osobą potrzebującym.
Niemniej jednak zawsze jest jakaś alternatywa czasami w grę wchodzi pomoc drugiej osoby. Firmy oddłużeniowe chętniej nam pomogą jeżeli posiadamy osobę tak zwanego żyranta, który stanie się gwarantem naszej spłaty. Osoba taka musi posiadać konto bankowe, być pełnoletnia, posiadać stałe dochody oraz co najważniejsze, musi mieć czystą kartotekę w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to stosunkowo dobre rozwiązanie niż zastaw mieszkania pod kredyt o ile jesteśmy zobowiązanie w stanie całkowicie spłacić bo inaczej narobimy problemów nie tylko sobie ale też np. naszemu przyjacielowi lub komuś z rodziny.

Oddłużeniowe kredyty udzielane są także firmą czy rolnikom, aby mieć szanse na pozytywną decyzję musimy pamiętać, aby nic nie ukrywać i o wszystkich naszych długach poinformować przyszłego pożyczkodawcę.

www.inwestycyjnawolnosc.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here