Odchudzanie dzieci

Propagowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne. Z każdej strony najmłodsi atakowani są reklamami niezdrowej żywności i zachęcani do skorzystania z tego typu ofert ciekawymi zabawkami, które dołączane są do jedzenia, które można zakupić w barach szybkiej obsługi. W ten sposób niewłaściwie kojarzą jedzenie i korzyści, jakie w związku ze spożywaniem takich posiłków mają. A jak wiadomo oprócz zabawek, nie mają żadnych korzyści, bo produkty, które są smażone na głębokim tłuszczu, nie są dla dzieci dobre, co najwyżej smaczne, ale jedno nie jest warte drugiego. Warto od najmłodszych lat wyrabiać u dzieci zdrowe nawyki żywieniowe, a wszystko po to, żeby zaprocentowały one w przyszłości. Jeśli małe dzieci zajadają hamburgery, to nie widać od razu skutków spożywania takich posiłków, ale spokojnie, efekty się pojawią i to być może prędzej czy później. Niektórzy rodzice nie zwracają uwagi na to, jakiego typu posiłki jedzą ich dzieci, co jest ogromnym błędem. Sami jedzą byle co, bo nie mają czasu, żeby ugotować pełnowartościowy posiłek dla całej rodziny, więc nie przeszkadza im to, że pociecha idzie po szkole do baru, w którym spożywa produkty, które nie są ani zdrowe, ani pożywne.

Jeśli taki stan rzeczy się utrzymuje przez kilka lat, to można być pewnym, ze w pewnym momencie odchudzanie dzieci będzie konieczne. Już teraz poradnie i dietetycy mają pełne ręce roboty, bo pojawiają się u nich rodzice, którzy absolutnie nie wiedzą, dlaczego ich dziecko jest otyłe. Na krótką chwilę zapominają, że codziennie dostarczają mu mnóstwo zbędnych kalorii, które zawarte są w spożywanych słodyczach, a także w małowartościowych obiadach. Niedostarczanie dzieciom niezbędnych składników odżywczych, skutkuje nie tylko otyłością, która jest coraz bardziej powszechna, ale także szybkim zepsuciem zębów, także tych stałych. Poza tym młodzież, która ma dostarczaną zbyt dużą ilość cukru, jest nerwowa i rozkojarzona, co oczywiście przekłada się na wyniki w nauce. Warto więc pokazać dziecku na własnym przykładzie, że zdecydowanie lepsze jest spożywanie zbilansowanych posiłków, które są bogate w niezbędne składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju kości i mózgu.

Warto pamiętać, że w tym wieku dzieci bardzo szybko rosną, a więc muszą mieć składniki, które wspomagają ten proces. W przeciwnym razie mogą popaść w poważne problemy zdrowotne, a tego nie chce żaden rodzic dla swojego dziecka. Nie warto także zwalniać dzieci pod byle pretekstem z zajęć wychowania fizycznego, bo ruch jest niezbędny nie tylko dla zdrowia, a także po to, żeby zbudować podczas tych zajęć relacje społeczne i nauczyć się rozwiązywać trudne sytuacje. Na zajęciach mają one miejsce głównie na boisku sportowym, ale później dziecko może przenieść te umiejętności na inny grunt, na życie poza szkołą. Jak widać sport to same korzyści, a zdrowe jedzenie jest niezbędne do prawidłowego rozwoju i rozwiązania problemu związanego z otyłością wśród dzieci i młodzieży.

www.abczdrowia.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here