Sukienki weselne

Każdemu z nas choć raz w życiu przyszło zostać zaproszonym na wesele. Niektórzy uwielbiają tego typu rozrywki i na weselach bawią się przednio, tańcząc do samego rana. Inni zaś woleliby takich przyjemności uniknąć, gdyby tylko było to możliwe; zjawiają się na przyjęciu weselnym jedynie z grzeczności, by nie sprawiać gospodarzom przykrości, jednakże niejednokrotnie znikają jeszcze przed północą. Niezależnie od tego, czy uwielbiamy wesela, czy wręcz przeciwnie, każdy z nas w przypadku zaproszenia na wesele musi zmierzyć się z poważnym dylematem, jakim jest bez wątpienia wybór odpowiedniej kreacji. W sklepach dostępne są setki modeli, co tylko utrudnia sprawę – jak bowiem zdecydować, która z tej setki możliwości będzie najlepszym rozwiązaniem? Dokonując wyboru, należy wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych kwestii. Rozpatrzymy je kolejno poniżej.

1. Pora roku
Choć może się to wydawać oczywiste, pora roku jest bardzo ważnym elementem determinującym to, jaką sukienkę powinnyśmy wybrać. Bardzo często zdarza się, że dokonujemy zakupu z wyprzedzeniem i znajdujemy wymarzoną sukienkę, jednakże okazuje się ona nieadekwatna do warunków pogodowych panujących w czasie, gdy mamy udać się na wesele. W ten sposób narażamy się na kolejne, dodatkowe koszty – musimy bowiem albo przerabiać posiadaną już sukienkę, albo dokupić dodatkową część garderoby, którą będziemy mogły się okryć w razie zbyt niskiej temperatury.

2. Długość sukienki
Istotna jest również preferowana przez nas długość sukienki. Czy lepszym rozwiązaniem jest krótka sukienka, czy też sukienka maxi na wesele? Sukienki maxi zdecydowanie zyskują ostatnio na popularności. Są efektowne, oryginalne, a ponadto pozwalają na ukrycie ewentualnych mankamentów sylwetki, jeżeli takowe istnieją. Nieco tęższe łydki bez problemu można przecież ukryć przed taką długą sukienką sięgającą kostek. Wraz ze wzrostem popularności sukienek maxi na wesele wzrasta również ich ilość w sklepach oferujących eleganckie, wyjściowe kreacje. Dlatego też każda kobieta jest w stanie znaleźć spośród wszystkich długich sukienek coś dla siebie.

3. Typ urody oraz sylwetka
Bardzo ważne jest również poświęcenie chwili na zastanowienie, jaki typ urody posiadamy i jaki jest nasz typ sylwetki. Dlaczego jest to tak ważne? Ponieważ kolor sukienki powinien harmonijnie komponować się z naszym typem urody. Przykładowo – ogniste, rude włosy mogą niezbyt dobrze komponować się z sukienką w odcieniu mocnej czerwieni. Dwie zbyt zdecydowane barwy nie powinny raczej występować obok siebie. Zupełnie inaczej jednak rude włosy będą się komponować z suknią w kolorze ciemnego, soczystego bakłażana. Podobnie sprawa przestawia się z typem urody – śniade kobiety o ciemnych włosach i oczach będą świetnie wyglądać w połączeniu z bordową czy czerwoną sukienką, lub białą, bowiem na zasadzie kontrastu ciemne włosy również pięknie komponują się z bielą.

Ważna jest również świadomość swojego ciała oraz tego, jakiego typu sylwetkę posiadamy. Świadomość ta może nam bowiem zdecydowanie pomóc w ukryciu ewentualnych posiadanych przez nas niedoskonałości sylwetki.

www.zespolnapiecia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here