Poziom życia seksualnego jest bardzo istotną sprawą we współczesnym świecie. Praktycznie na każdym kroku można spotkać reklamy, które podkreślają wartość mężczyzn maczo. Kult męskości, witalności i siły fizycznej przekłada się na sferę życia seksualnego i gotowość mężczyzny do seksu.

Oczywiście nie wszystko da się sprowadzić do prostego współżycia i gotowości do niego. Jednakże osiągnięcie gotowości może stanowić już poważny problem. Znany polski seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz radzi: Jakie są przyczyny problemów z erekcją? Są one dość skomplikowane i zależą od kilku czynników. Jednym z nich jest po prostu inna choroba. Niektóre choroby powodują spadek libido i zanik potrzeb seksualnych, co automatycznie przekłada się na problemy ze wzwodem. W niektórych przypadkach choroba ma wpływ na psychikę mężczyzny, który czując się niepełnowartościowy pod względem fizycznym nie przejawia również chęci aktywności seksualnej. W tym drugim przypadku wystarczy terapia psychologiczna i wyzwolenie potencjału. Innym czynnikiem jest niehigieniczny tryb życia i używki w postaci tytoniu i alkoholu. Badania naukowe wykazały, że zarówno palenie papierosów, jak i picie trunków mogą powodować problemy z erekcją i zanik popędu seksualnego. Dlatego też chcąc pozostać aktywnym seksualnie należy ograniczyć jedno i drugie. Jeszcze innym czynnikiem powodującym ograniczenia w tej sferze intymnej mogą być ograniczenia psychologiczne, polegające na specyficznych upodobaniach, bądź też braku odpowiedniego wymarzonego partnera. Ten problem również można próbować wyeliminować poprzez odpowiednią psychoterapię. Innym sposobem w leczeniu zaburzeń erekcji jest stosowanie środków farmaceutycznych. Słynna niebieska tabletka wynaleziona kilkanaście lat temu zrewolucjonizowała podejście do tych spraw. Problemem może być tylko odpowiednie wczesne jej (lub zamienników) zażycie.

Podsumowując należy podkreślić, że zaburzenia erekcji to jeden z najczęstszych problemów dotyczących sfery życia seksualnego mężczyzn. Jego przyczyny mogą być wielorakie, jednakże podjęcie właściwego leczenia może pomóc w jego skutecznym pozbyciu się.

www.pracowniapiekna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here