Ludzie są z natury ludźmi społecznymi i żyją w społeczeństwach. Nie potrafimy się obejść bez obecności drugiego człowieka. Rodzą się znajomości, miłości. Pojawiają się także wrogowie. Ale nie straszni nam oni, gdy mamy za sobą mur znajomych. Znajomi, przyjaciele, koledzy i koleżanki pełnią bardzo ważną rolę w naszym życiu. Mogą nam pomóc w wielu sprawach, porozmawiać z nami, pocieszyć nas, dać nam dobrą radę czy po prostu towarzyszyć nam. Powinniśmy dbać o nich. W jaki sposób? To proste!
Spotykając się z nimi, rozmawiając z nimi, nie unikając ich. Gdy będziemy dbać o to by nasze relacje były dobre, możemy być pewni, że w przyszłości nam się to opłaci. Zadźwońmy do swojego kolegi, koleżanki i spotkajmy się w parku, pogadajmy o sprawach bieżących, dowiedzmy się czegoś nowego o sobie, dowiedzmy się czegoś o innych. Pozwoli nam to być bardziej rozeznanym w otaczającej nas rzeczywistości. Nie będziemy się czuć samotni, polepszy nam się humor, może poznamy kogoś nowego? Zaproście
znajomego, znajomą na kawę i pogadajcie o czymkolwiek. To nie boli, a zawsze człowiekowi w grupie raźniej. Nigdy nie odrzucajmy naszych znajomych, nie odmawiajmy im pomocy. Powinniśmy spędzać jak najwięcej czasu z bliskimi nam ludźmi. Masz czas wolny? Zaproś kolegę na partyjkę gier komputerowych do siebie. Może dowiesz się czegoś ciekawego, może potrzebujesz pracy i ten znajomy właśnie coś będzie dla Ciebie miał? Mając za sobą mur znajomych będziemy pokonywali wszystkie przeciwności.

www.delite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here