Wczasy - Albania

Każdy zasługuje na odpowiedni, wakacyjny wypoczynek po całym roku ciężkiej pracy zawodowej czy też nauki w szkole czy też na uczelni. Planując wczasy należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii takich między innymi jak dobra pogoda w docelowym miejscu wyjazdu w terminie zaplanowanego urlopu, właściwe zaplanowanie podróży do miejsca docelowego, aby nie była ona zbyt nużąca i dostosowana do naszych możliwości w tym zakresie, należy zaplanować długość wypoczynku, satysfakcjonujący komfort pobytu pod względem kwestii mieszkaniowych, wyżywienia oraz rozrywek i spędzania czasu podczas urlopu, należy uwzględnić również różnice kulturowe i względy bezpieczeństwa a przede wszystkim aby taki wyjazd był dostosowany do naszych możliwości finansowych.
Jednym z niezwykle interesujących kierunków, acz dość egzotycznych, choć leżących w Europie, na urlopowy wyjazd jest Albania. Albania to niewielkie państwo leżące w Europie południowo-wschodniej, czyli na Bałkanach. Kraj ten leży nad dwoma niezwykle urokliwymi morzami, szczególnie lubianymi przez Polaków, czyli Adriatyk po stronie południowej, natomiast na zachodzie dostęp do Morza Jońskiego. Urlopowicze mają zatem dostęp do czystych ciepłych wód o wspaniałym, urokliwym lazurowym kolorze, rozległych piaszczystych plaż, gór, równin, wspaniałej, imponującej, czystej przyrodzie z bogactwem fauny i flory oraz wieloma parkami narodowymi. W Albanii można znaleźć również bardzo wiele niezwykle interesujących zabytków jeszcze z czasów starożytnej Grecji oraz starożytnego Imperium Rzymskiego, malownicze miasteczka z wieloma uliczkami i wspaniała architektura, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Innymi słowy, każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno fani aktywnego wypoczynku jak i ci, którzy wolą czas spędzać na plaży. Niesamowite widoki i wspaniały klimat sprawią, że Albania – wczasy na długo zostaną w naszej pamięci. Śmiało można zabrać ze sobą najmłodszych, którzy na pewno nie będą się nudzić w tym pięknym kraju. Ogromnym plusem podróży do tego pięknego kraju jest to, że Albania leży stosunkowo blisko Polski, ale jej odmienna kultura zachwyci swoją egzotyką. Orientalne smaki będzie można również znaleźć w kuchni, oferującej mnóstwo przysmaków, które zadowolą najbardziej wybrednego smakosza. To prawdziwy raj dla podniebienia nawet prawdziwego kulinarnego konesera. Warto również spróbować lokalnych trunków oraz regionalnych specjałów. Życzliwi i niezwykle gościnni mieszkańcy Albanii sprawią, że poczujemy się tam jak w domu i będziemy chcieli tam wrócić i to niejednokrotnie. Dużym atutem jest również stosunek cen do jakości. Oczywiście w miarę jak ten kierunek staje się bardziej popularny, a tak naprawdę dzieje się tak z roku na rok i z sezonu na sezon, można zauważyć, iż rzeczywiście ceny rosną, natomiast na pewno mimo tego nadal pozostanie on atrakcyjny dla naszego portfela.
Ten kraj może poszczycić się nie tylko pięknym krajobrazem i świetnym klimatem, ale również bogatą historią. Warto wpisać go na swoją listę miejsc, które chcemy zobaczyć.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here