Wczasy zagraniczne

Początek roku to najlepszy czas na rezerwowanie wycieczek zagranicznych. Możemy liczyć wtedy na promocje typu first minute. W dzisiejszych czasach biura podróży prześcigają się w ofertach, wymyślają coraz to nowe, bardziej egzotyczne destynacje. Przy rezerwowaniu wczasów warto zwrócić uwagę na ilość gwiazdek, które posiada hotel, do którego się wybieramy. Nie zawsze jednak ilość gwiazdek odpowiada standardowi, którego oczekujemy, ponieważ ilość gwiazdek w zagranicznych hotelach nie pokrywa się ze standardem, jaki możemy oczekiwać od podobnego hotelu w Polsce.

Rezerwując wczasy kilka albo nawet kilkanaście miesięcy wcześniej nie jesteśmy wstanie przewidzieć wszystkich losowych sytuacji. Może się zdarzyć, że akurat w pracy nie będzie możliwe wzięcie urlopu, rozchorujemy się tak mocno, że choroba uniemożliwi nam wyjazd, albo chociażby złamiemy nogę w taki sposób, że zostaniemy unieruchomieni w łóżku. Warto więc zorientować się, czy nasze biuro podróży umożliwia przebukowanie wycieczki na inną osobę i czy taka opcja jest dodatkowo płatna, czy trzeba za nią dodatkowo dopłacić. Często taki manewr jest możliwy w określonym czasie przed wyjazdem, po tym terminie nie będzie to możliwe ze względów bezpieczeństwa podczas lotu samolotem.

W sezonie urlopowym często pojawia się ogłoszenie typu „sprzedam wczasy”. Zazwyczaj jest to bardzo dobra oferta, gdyż osoby, które miały wyjechać na wycieczkę, ale z różnych względów się im nie powiodło, starają się odsprzedać wczasy nawet w niższej cenie, aby odzyskać chociaż część poniesionych kosztów. Szukając okazji, gdy ktoś wystawia ogłoszenie typu sprzedam wczasy, możemy liczyć na korzystną cenę, ale również na wycieczkę, której nie byłoby już możliwe zarezerwować normalnie w biurze podróży. Najlepsze okazje bowiem rozchodzą się szybko, i przychodząc do biura podróży w późniejszym czasie niż styczeń-luty możemy już nie znaleźć interesujących nas destynacji i hoteli w interesujących nas terminach.

Najbardziej obleganymi miesiącami, jeśli chodzi o wczasy zagraniczne, są oczywiście lipiec i sierpień. Są to miesiące wakacyjne, tylko wtedy na wakacje mogą wyjechać rodziny z dziećmi. Jeśli jednak nie mamy takiego zobowiązania, dobrze jest wybrać się na wczasy na przykład we wrześniu, wtedy możemy liczyć na dużo mniejsze obłożenie hoteli – dzięki temu będzie tam na pewno ciszej i spokojniej. Również ceny na wycieczki zagraniczne po najwyższym sezonie, jakim jest lipiec i sierpień, są trochę niższe, więc możemy wyjechać taniej lub znaleźć lepszy hotel w podobnej cenie.

Mając na uwadze wydarzenia ostatnich lat, w których to wiele biur podróży zbankrutowało, a turyści zostali niejako uwięzieni na lotniskach, na zakup wycieczki zagranicznej warto wybierać sprawdzone biura podróży. Wtedy na pewno nic nas nie zaskoczy. Możemy również pokusić się o samodzielne zarezerwowanie sobie lotu, a później noclegu w wybranym miejscu. Taka opcja jest na pewno dużo tańsza, niż wczasy zorganizowane przez biura podróży, wymaga jednak sporo odwagi i przynajmniej minimalnej znajomości języka angielskiego.

www.freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here