recykling
fot: pixabay.com

W czasach w których obecnie przyszło nam żyć szukanie nowych sposobów przetwarzania dostępnych materiałów stało się powszechną praktyką. Nie jest już domena tylko dużych firm zajmujących się np. skupem metali kolorowych, złomu czy też np. aluminiowych wieczek po jogurtach.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/czy-recykling-uratuje-nasza-planete-przed-zaglada/

Obecnie recykling jest praktyką propagowaną w każdym gospodarstwie domowym, jako, że nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy a praktycznie każdy z nas może przyczynić się do przetworzenia przynajmniej części materiałów, które są nam dostępne.

Każdy sprytny rodzic zapewne nie raz zmagał się z problem nudy u swoich małoletnich pociech. Po wykorzystaniu wszystkich dostępnych metod, które mogą przyjść do głowy czyli gier, farb i klocków lego, zaczynamy kombinować, co jeszcze można zrobić aby zająć czas.

Domowy recykling

W takich sytuacjach do głowy przychodzi mnóstwo recyklingowych pomysłów na zabawki domowej roboty, które być może nie wykażą się zbyt długą żywotnością ale z pewnością będą o wiele bardziej przyjazne dla środowiska.  Zapewne każdy z nas ma w domu,  zużyte opakowania po jogurcie, tekturowe rolki po papierze toaletowym. Tekturowe opakowania po kremach lub innych tego typu produktach. Wystarczy odrobina fantazji aby ze wspomnianej rolki pa papierze, starych sznurówek i odrobiny kartonowych pasków stworzyć wesołego konia na biegunach. Szklany słoik po ogórkach, oraz starze wstążki, resztki sznurków  i tasiemek mogą posłużyć do przygotowania lampionu, który z niewielką pomocą rodzica zamieni się w piękny lampion.

Tak więc jak widzimy recykling może być również procesem, który w  którym każdy  z nas może uczestniczyć na co dzień. Przyczyniamy się również do tego poprzez właściwe sortowanie własnych śmieci.

Właściwa segregacja

Dobrze przygotowane i przesortowane odpady będą mogłby szybko wrócić do obiegu w nowej zmienionej postaci. Dla tego tak ważne jest aby zachować podstawowe zasady odnośnie wyrzucania do oddzielnych pojemników szkła, makulatury, oraz metali i tworzyw sztucznych. Pozostałe po posiłkach organiczne resztki jedzenia sortowane jako odpady bio będą służyć jako świetny nawóz organiczny, jeżeli umieścimy je w odpowiednim pojemniku.

Pamiętajmy o tym,  że przez takie działania prewencyjne oszczędzamy naszą planetę i dajemy przyszłym pokoleniom szansę na leszy świat.

Przeczytaj też: http://www.gdansk4u.pl/metamorfoza-sypialni-niewielkim-kosztem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here